CLOSE

مقایسه رشته های ورزشی

x رشته های ورزشی مدت زمان ورزش کالری مصرفی شدت ورزش نوع ورزش گروه سنی مکان برکزاری کلاس ها
شاید شما هم جزو کسانی هستید که خیلی وقت‌ها توی دلتان آرزو می‌کنید کاش چند سانتی بلندتر بودم. باید گفت اگرچه این آرزو در واقعیت خیلی شدنی به نظر نمی‌رسد، اما از آنجا که با تکیه بر علم بصری تا حد زیادی می‌شود ذهن را بازی داد، در این مطلب قصد داریم شما را با چند ترفند ساده برای بلندتر نشان دادن قدتان آشنا کنیم.

لباسهایی با خطوط عمودی بپوشید : خطوط راه راه عمودی در لباس می‌تواند قد شما را بلند‌تر نشان دهد. زمانی که چشم ما به خطوط عمودی نگاه می‌کند، ناخودآگاه به سمت بالا و پایین به گردش درمی‌آید و این خطای دید موجب می‌شود طول را از عرض بیشتر و درنتیجه قد را بلندتر ببیند. برای اینکه نتیجه‌ی برعکس نگیرید از پوشیدن پیراهن‌های با خطوط افقی، شطرنجی و چهارخانه‌های درشت خودداری کنید و کیف‌های بزرگ دست نگیرید. وسایل کمتری بردارید و سراغ کیف‌های کوچک (کلاچ) بروید.

ک‌م رنگ بپوشید : پوشیدن دو رنگ تاپ و شلوار، بدن شما را در چشم بیننده به دو قسمت تقسیم می‌کند و چشم به اشتباه، قد را کوتاه‌تر می‌بیند. لباس‌های تک‌رنگ شما را بلند‌تر نشان می‌دهد و از دوگانگی در اندام شما جلوگیری می‌کنند.

لباسی کاملاً اندازه بر تن کنید : لباس گشاد می‌تواند باعث کوتاه و پهن دیده شدن شما شود؛ بنابراین لباسی بپوشید که سفت و هموار باشد. برای شما یقه‌های 7 و بلند گزینه‌های بهتری نسبت به یقه‌های گرد و کوتاه هستند. همچنین ظاهرتان را با بلوزهای کوتاه تکمیل کنید و برای زیباتر دیده شدن می‌توانید آن را داخل شلوارتان بگذارید. اگر به استخر و یا باشگاه می‌روید از مایوها و لباس‌های دوتکه استفاده کنید.

کفش‌ها : برای بلندقد شدن می‌توانید کفش‌هایی بپوشید که دارای کفی‌های کلفت و یا کمی لژ هستند. این نوع کفش‌ها به‌سادگی چند سانتیمتر به قد شما اضافه می‌کنند و تاثیر خوبی در ظاهرتان خواهند گذاشت. یادتان باشد اگر می‌خواهید بلندقدتر شوید هرگز چکمه‌های ساق بلند نپوشید، چرا که باعث کوتاه‌تر دیده شدن پاهای شما می‌شوند.

شلوار : از پوشیدن شلوارهای کوتاه بپرهیزید، چرا که پاهای شما را کوتاه نشان می‌دهند. بهتر است سعی کنید شلواری بپوشید که چین نداشته باشد و از پر کردن جیب‌های آن خودداری کنید. پوشیدن شلوارهای جین دمپا‌گشاد بهترین گزینه هستند چون پاهای شما را کشیده‌تر جلوه می‌دهند، مخصوصاً وقتی روی کفش شما را بپوشانند.

مو: شاید باورتان نشود ولی با کمی تغییر در موهایتان مثل کوتاه نگه‌داشتن، بستن و حجم دادن به آن‌ها هم می‌توانید چند سانتی به قد خود بیفزایید.

اکسسوری : از گردنبند و آویزهای بلند استفاده کرده و گردنبندهای کوتاه و دور گردنی را فراموش کنید. یک شال بلند به گردن خود بیندازید و بگذارید به زانوان شما برسد. استفاده از کمربندهای باریک به‌جای کمربندهای پهن نیز برای شما انتخاب مناسب‌تری است.