CLOSE

مقایسه رشته های ورزشی

x رشته های ورزشی مدت زمان ورزش کالری مصرفی شدت ورزش نوع ورزش گروه سنی مکان برکزاری کلاس ها
هر کدام از ما لیستی از آرزوهای دست‌نیافته داریم! آرزوهایی که یا آنها را به کلی فراموش کرده‌ایم و یا از رسیدن به آنها ناامید شده‌ایم. بعضی از ما، همچنان منتظریم که شاید معجزه‌ای ما را به آرزوهایمان نزدیک کند، بعضی هم بهانه‌ها را یکی بعد از دیگری ردیف می‌کنیم و کسانی که به آرزوهایشان رسیده‌اند را تافته‌ای جدابافته می‌دانیم! فلان شخص امکانات داشت، پول داشت، رابطه داشت، زمان آزاد داشت، خانواده‌ی خوب داشت، ظاهر زیبا داشت، ما که نداریم! این درحالی است که قصه‌ی تکراری بسیاری از افراد موفق و خوشحال، نشان می‌دهد که آنها تنها و تنها با داشتن انگیزه‌ی قوی و پشتکار ناشی از آن، امروز موفق و شادند!
در یک ورکشاپ با موضوع موفقیت شغلی، سخنران تاکید داشت که اگر مدت‌هاست بی‌انگیزه به محل کارتان می‌روید، زودتر کارتان را عوض کنید یا در آن تغییرات اساسی ایجاد کنید، زودتر! شغلتان را چه‌قدر دوست دارید؟ تحصیلاتتان را؟ روابط‌تان را؟ شریک زندگی‌تان را؟ ویژگی‌های اخلاقی‌تان را؟ بدنتان را؟ سبک زندگی‌تان را؟ ... زودتر اقدام کنید. طوری می‌گفت زودتر، که انگار مسئله‌ای مهم‌تر از این در دنیا وجود ندارد؛ که حقیقتا وجود ندارد! چه چیز مهم‌تر از احساس رضایت و حال خوش، برای عمری که مثل برق و باد می‌گذرد؟!

این روزها بسیاری از ما از طریق شبکه‌های اجتماعی با کسانی آشنا می‌شویم که در زمینه‌های مختلف، تحقق آرزوهای دست‌نیافته‌ی ما هستند! مثلا در شغلی که ما همیشه آرزویش را داشتیم، موفق هستند، فلان ساز را استادانه می‌نوازند، سفر به فلان کشورها را تجربه می‌کنند، با ترس‌هایشان مقابله کرده‌اند، و خلاصه اینکه سبک زندگی‌ و حال و احوالشان، آرزوی محقق نشده‌ی ماست!
از این بگذریم که فضای مجازی، به هر حال مجازی است و با حقیقت زندگی افراد فاصله دارد، اما نکته مهم‌ این است که بدانیم حسرت خوردن، یکی از منفی‌ترین و مخرب‌ترین حس‌های دنیاست! نه تنها کمکی نمی‌کند، بلکه سرخوردگی به دنبال دارد. تماشای دیگرانی که به علایقشان می‌پردازند، می‌تواند منجر به ایجاد انگیزه شود، اما اگر خودمان به سبک خودمان، دست به کار نشویم، به مرور جز اتلاف وقت نتیجه‌ی دیگری ندارد! باید زندگی خاص خود را بسازیم، زندگی منحصر به فردی که اثر انگشت ما بر آن است!
خلاصه اینکه برای تجدید پیمان با آرزوها و اهدافمان، باید دست بجنبانیم! می‌توان با مرور آنچه گذشت شروع کرد؛ مثلا اینکه آیا اهدافی که تعیین شده هنوز برایمان اولویت دارند؟ چه‌قدر به آنها نزدیک شدیم؟ چه موانعی برایمان وجود داشت؟ چه طور باید این موانع را برداریم؟ و ...

اما از همه مهم‌تر «انگیزه» است! به هر طریقی که می‌توانید انگیزه‌تان را حفظ کنید! شاید شنیده باشید که یک تکنیک خوب، «تجسم خلاق» است. قبلا هم بدون اینکه بدانید از این تکنیک استفاده کرده‌اید. اما لازم است به صورت خودآگاه و به عنوان ابزاری برای تحقق اهدافتان، از قدرت خیال استفاده کنید! در تجسم خلاق، شما چشمانتان را می‌بندید و خودتان را درحالی تجسم می‌کنید که به هدف مورد نظر رسیده‌اید. تجسمی بسیار قوی، آن‌طور که تمام حس‌هایتان درگیر شود! هر بار با تجسم خودتان در آن حالت، لذت عجیبی را تجربه می‌کنید. این کار اگرچه ممکن است در نگاه اول به نظرتان بی‌فایده یا کودکانه بیاید، اما تاثیر شگرفی دارد! درباره‌ی تجسم خلاق کتاب‌های زیادی نوشته شده و مطالب بسیاری در دسترس شماست، امتحانش کنید!