CLOSE

مقایسه رشته های ورزشی

x رشته های ورزشی مدت زمان ورزش کالری مصرفی شدت ورزش نوع ورزش گروه سنی مکان برکزاری کلاس ها
طرفدار جرج کلونی که باشید، موی جوگندمی را هم دوست دارید! داشتن موهای جوگندمی، خصوصا در سنین جوانی، در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته و حتی برخی از آقایان با مراجعه به مراکز آرایشی و صرف زمان و هزینه زیاد، موهایشان را سفید می‌کنند! اما از موارد نادر و مدهای اینچنینی که بگذریم، یکی از دلایل سفیدی زود‌‌‌هنگام موی سر، کمبود مواد مغذی بدن است و می‌تواند هشداری برای سلامتی شما محسوب شود! با اصلاح عادات غذایی، می‌توان از آن پیشگیری نمود و حتی باعث سیاه شدن مجدد موهای سفید شد!
کمبود مواد معدنی چون مس و روی و نیز ویتامین‌های گروه B ، بیشترین آسیب را به موها می‌زند. آهن، پتاسیم و منگنز هم برای سلامت مو ضروری هستند. یکی از عوامل شایع سفیدی مو خصوصا درمیان خانم‌ها، سوء تغذیه‌ی ناشی از رژیم‌های غذایی سخت و طولانی است.
کارشناسان تغذیه معتقدند با قراردادن مقادیر مناسبی قارچ، سیر و پیاز، برنج سبوس‌دار، سبزیجاتی مثل شاهی و تره، میوه‌هایی مثل سیب و گلابی، حبوباتی مثل نخود و نیز جگر گوسفند و ماهی سالمون در وعده‌های غذایی، می‌توان از بروز سفیدی زودهنگام مو پیشگیری کرد و حتی به مرور و با اجتناب از مصرف سیگار، الکل و تنقلات و البته میزان بیش از حد قهوه، رنگ رفته‌ی موها را به آنها بازگرداند! فراموش نکنید که در این میان، خوردن قارچ بیش از سایر مواد غذایی توصیه شده!